З метою вшанування пам’яті жертв голодомору 23 листопада класним керівником 6 класу Міхневич О.М. було проведено відкриту виховну годину у формі уроку – реквієму «Пам’ять народу неубієнна»”, приурочену Дню пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.
Учням було представлено для перегляду документальний фільм «Жити заборонено» , який був насичений спогадами очевидців, інформацією про те, як відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон. Увазі учнів було запропоновано презентацію з документальних та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку.
Пам'ять про загиблих було вшановано хвилиною мовчання. В цю мить кожен шестикласник замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, про нестерпний біль від втрати рідних...
Ця виховна година запам’ятається усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові і русі дітей.
Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.
Вищезазначений захід був спрямований на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.
|