Головна | Реєстрація | Вхід | RSS


Комунальний заклад 

"Улянівський ліцей"

Богодухівської міської ради

    

                                                                                        


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Правове виховання. Запобігання та профілактика правопорушень.

Основна мета правового виховання — дати людині необхідні в житті юридичні знання і навчити її поважати закони і підзаконні акти та додержуватися їх, тобто сформувати достатньо високий рівень правової культури, здатний значно зменшити кількість правопорушень. Кожна людина, знаючи свої права і обов'язки, може грамотно захищати себе від незаконних дій з боку юридичних органів, що застосовують право.

/Files/images/vihovna/pravo.jpg /Files/images/vihovna/pravo_1.jpg /Files/images/vihovna/pravo_3.jpg /Files/images/vihovna/pravo_2.jpg

Ознаки правового виховання:

1. На засадах системи норм права;

2. Припускає впровадження в правосвідомість виховуваних складових елементів упорядкованих суспільних відносин — дозволянь, зобов'язувань, заборон.

3. Поєднуючись у процесі функціонування права із заходами державного забезпечення, дозволяння, зобов'язування, заборони перетворюються на первинні засоби правового регулювання, які створюють умови для здійснення правомірної поведінки;

4. Спирається на можливість застосування примусової сили держави через покладання юридичної відповідальності на правопорушників;

5. Суб'єктів права, які не тільки додержуються правових норм, а й є схильними до правопорушень та порушили ці норми;

6. Здійснюється за допомогою спеціальних правовиховних способів і засобів;

7. Здійснюється вихователями, що, як правило, мають юридичну освіту або спеціальну юридичну підготовку.

Зміст правового виховання — це процес цілеспрямованого і систематичного впливу на правосвідомість особи (групи) за допомогою сукупності правовиховних заходів, певних способів і заходів, які має у своєму розпорядженні суспільство.
Функції правового виховання:

1. Передача виховуваним (індивідам, громадським групам) певної суми правових знань, навичок, умінь;

2. Формування правових ідей, почуттів, переконань у правосвідомості виховуваних, вироблення правової настанови на правомірну поведінку.

Метод правового виховання — це сукупність способів і прийомів правовиховного впливу, які забезпечують реалізацію та досягнення мети виховання.

До методів правового виховання належать: переконання, покарання, наочність, позитивний приклад, розв'язання юридичних казусів, заохочення, критика і самокритика, наслідування тощо.

ПРАВА ДИТИНИ

/Files/images/vihovna/pravo_4.jpg /Files/images/vihovna/pravo_5_1.jpg /Files/images/vihovna/pravo_6.jpg /Files/images/vihovna/pravo_7.jpg /Files/images/vihovna/pravo_8.jpg /Files/images/vihovna/pravo_9.jpg /Files/images/vihovna/pravo_12.jpg /Files/images/vihovna/pravo_13.jpg /Files/images/vihovna/pravo_14.jpg /Files/images/vihovna/pravo_15.jpg

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz